رساله حقوق امام سجاد(ع)-قسمت اول

بسمه تعالی

سلام  

قبل از هرچیز از همه دوستان معذرت خواهی میکنم بابت مدتی که نتوانستم به روز کنم و وقفه ای پیش آمد امیدوارم به بزرگواری خود ببخشند.

ثابت بن دیناراز حضرت امام زین العابدین(ع) نقل کرده(نقل از کتاب من لایحضره الفقیه مرحوم صدوق ) که فرمودند:

۱.حق خداوند:

حق خدای بزرگ آن است که به او شرک نورزی و او را عبادت کنی .هرگاه با اخلاص چنین کنی خدا تعهد فرموده که کار دنیا وآخرتت را کفایت کند وآنچه از دنیا دوست داری برایت نگه دارد. 

۲.حق خود انسان :

حق نفس تو این است که او را به اطاعت از خداوند متعال وادار کنی .

۳.حق زبان :

حق زبان آنست که آنرا از فحش بازداری وبه حرفهای خیر عادت دهی واز حرف های بی فایده ولغوبپرهیزی وبا مردم به نیکی سخن بگوئی .

۴.حق گوش :

حق گوش آنست که آنرا از شنیدن غیبت وآنچه شنیدنش حرام است باز داری.

۵.حق چشم :

حق چشم آنست که به نامحرم نگاه نکنی وبه همه چیز با دیده عبرت نظر نمائی

ادامه دارد.....فعلا خداحافظ و یا علی

/ 20 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پينکی

چون صبح نودمیده صفا گستر است اشک روشنتر از ستاره روشنگر است اشک گوهر اگر ز قطره باران شود پدید با آفتاب و ماه ز یک گوهر است اشک با اشک هم اثر نتوان خواند ناله را غم پرور است ناله و جان پرور است اشک بارد ازو لطافت و تابد ازو فروغ چون گوی سینه بت سیمین بر است اشک خاطر فریب و گرم و دلاویز و تابنک همرنگ چهره تو پری پیکر است اشک از داغ آتشین لب ساغر نواز تو در جان ماست آتش و در ساغر است اشک با دردمند عشق تو همخانه است آه با آشنای چشم تو هم بستر است اشک لب بسته ای ز گفتن راز نهان رهی غافل که از زبان تو گویاتر است اشک

سلام منهم در سفر م تماس بادوستان برايم مشکل است.وقتی دوالتها به توا نندحد اقل زندگی را برای مردمشان تامين بکنند ازدياد جمعيت مسلمان بد نيست.حکومت به يک مشت گرسنه افتخار ندارد.

مهم نیست !

سلام عليکم ببخشيد مادير دير سر می زنيم و تشکر می کنيم که شما هميشه پيش ما مياين.

مهم نیست !

مطالبی هم که شما می انگاريدارزش زيادی دارند و بسی جای تامل و تفکر و عمل به آن هاست.

مهم نیست !

و حرکت کردن در راه نشر آثار ائمه ی معصومين که شما اين راه را انتخاب کرده ايد راهی درخشان و کاری بغايت عظيم است و ارزشمند با نکات زيبا .

مهم نیست !

مطالبی هم که شما می انگاريدارزش زيادی دارند و بسی جای تامل و تفکر و عمل به آن هاست.

مهم نیست !

مطالبی هم که شما می انگاريدارزش زيادی دارند و بسی جای تامل و تفکر و عمل به آن هاست.

خداباهامه

سلام- هميشه شاد باشيدو پايدار- عيدو بهتون تبريک می گم- التماس دعا برادر

وحيد

سلام عزیز من خوش خیالو باش که فکر می کردم اینقدر لطفتان شامل حالم است که منتظر دعوت رسمی نمی مانید وخودمانی سری می زنید وسرافرازم می کنید ولی مثل اینکه کلاس کارتان بالاتر از این حرفهاست در هر حال خیلی وقته بروزم ولی در این بحثم که یه کم تخصصی تر است رد پایی از حضرتعالی ندارم باز هم وبازهم منتظرت می مانم