دعا

بسمه تعالی

سلام

خدایا برمحمد و آلش درود فرست و معرفت برتری این ماه و بزرگداشت احترامش و خودداری از محرمات در آن را به ما الهام کن .و ما را به روزه داشتن آن با  حفظ جوارح از گناهان. و به کاربردن آن ها در آنچه تو را خوشنود می کند یاری ده. تا باگوشمان به گفتارلغو گوش نکنیم .و با چشمانمان به تماشای لهو نشتابیم. ودست هایمان رابه حرامی دراز نکنیم .و به سوی ممنوع تو گام برنداریم. و شکم هایمان جز به حلال پر نشود.و زبانمان به غیر آنچه تو گفته ای گویا نگردد.و جز در کاری که به ثواب تو نزدیک می کند به کوشش بر نخیزیم. و جز آنچه از عقوبتت نگاه دارد فرا نگیریم آنگاه این همه را از خودنمائی ریا کاران وشهرت خواهی شهرت طلبان خالص وپاک گردان. به گونه ای که کسی را با تو در این امور شریک نکنیم. ومقصد ومقصودی جز تو نداشته باشیم .

بارالها برمحمد وآلش درود فرست و ما رادر این ماه براوقات نمازهای پنج گانه به نحوی که حدودش رامعین کردی و واجباتش رامقرر فرمودي و شروطش را بيان كردي و اوقاتش را تعيين نمودي آگاه و بينا ساز و مارا در مرتبه آناني قرارده كه به مراتب آن رسيده اند و اركانش را نگهبانند و آن رادر اوقات خود به پا مي دارند.

آن طوركه پيامبرت  كه صلوات تو بر او وآلش باد تشريع فرموده در ركوع و سجود و همه آداب و درجات عالي فضيلتش با كامل ترين طهارت و تمام ترينش و روشن ترين مراتب خشوع و رساترينش. و مارا در اين ماه توفيق ده تا به خويشاوندان خود نيكي وپيوند كنيم. و به همسايگان از راه احسان وبخشش رسيدگي كنيم .و اموال خودرا از مظالم پاك نماييم. و بابيرون كردن ذكات آن را پاكيزه كنيم. وبا آن كس كه باما قهركرده آشتي كرده. وباكسي كه به ما ستم نموده به انصاف برخواسته .و بادشمن مداراكنيم .مگر آنكه دشمني با او به خاطر تو ودر راه تو بوده زيرا او دشمني است كه هرگزبا وي دوستي ننمايم وحزبي است كه كه دل بااو انصاف نكنيم ماراتوفيق ده كه درآن به تو تقرب جوييم درسايه اعمال شايسته اي كه ما را به آن از آلودگي معاصي پاك نمايي.

برگرفته شده از صحيفه سجاديه

/ 22 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خداباهامه

سلام- ماه مبارکو بهتون تبريک می گم- برای همه دعا کنين- تا اونام براتون دعا کنن- از اينکه هنوز فراموش نکردين وب مارو ممنونم. التماس دعا

عرفانه

سلام علیکم . ماه میهمانی پروردگار بر شما مبارک و طاعاتتان مقبول درگاه احدیت. التماس دعا

مرواريد عرفان

سلام دوست عزيز / عبادات و طاعاتت قبول درگاه الهی . برايت آرزوی توفيق و شادی دارم .

دريا

يك تور استثنايي/ يك فرصت استثنايي/ و يك تجربه استثنايي فرصت شركت در ضيافت خداوند و تجربه نور خواري به جاي نون خواري ******** فرصت عشق بازي با خداوند و تجربه ملكوت آسمان ها در زمين ******* فرصت هم آغوشي با نور و تجربه برخورداري از روح مهلت شركت: همه روزه1-30 مهر ماه(تا چند روز قابل تمديد است) ميزان شهريه:يه كم عشق و ايمان شرايط حضور: حضور همه جانبه! ساعت حركت:5-30/4 هنوز فرصت باقي است!

بابک سيستم

سلام. روزه و نماز شما هم قبول باشه. خواهش می کنم. شما به من لطف دارين.

مرواريد عرفان

سلام رضا جان باميد قبولی طاعاتت در اين ماه پر فضيلت . براين ارزوی شادی دارم .

حاج علی

السلام علیک یابن رسول الله .السلام علیک یا علی ابن ابیطالب (ع) .سلام بر یگانه مظهر عدالت و تقوی . سلام بر حامی بی نام و نشان یتیمان مدینه . سلام بر او و ناله های نیمه شبی که با چاه داشت.و بالاخره سلام بر رمضان و صائمین آن. در این ایام التماس دعای مخصوص دارم. یا حق

همسفرمهتاب

*** بنام تو اي قرار هستي *** سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما آسمان شهر بايد صاعقه خون بر زمينيان بباراند. و كوههاي درهم و سخت از خون فرو بريزند. بيدهاي مجنون سرهاي خميده را به زمين بياسايند. گلهاي پَرپَر و شمعهاي سوزان گرد خانه حيدر به طواف برخيزند. كودكان با چشمان اشكبار و قلبهاي درهم تپيده نالان،سرهاي يتيمي را به آستانه در مي كوبند. كاسه هاي شير لبريز و چشمان منتظر،در دل و دعايشان خدايا حيدر«پدر ما»؛ اي كاش هيچ كس به يتيمان نگويد شير خدا چشمانش را فرو بست. اي كاش صداي ناله حسنين و پسران ام البنين به بيرون برنخيزد. يتيمان كوفه ديگر طاقت ندارند. صداي ناله ها به آسمان برنخيزد. دختر علي طاقت ندارد. گاه مولا سرش را ميان چاه فرو مي برد. و گاه غريبانه ميان نخلستان هاي كوفه مي گريست. كه نكند زينبش اشك چشمان و سوز ناله دل غريبش را بشنود. اي خدا دخت علي چه مي بيند؟ آن روز دستهاي بسته و امروز فرق شكسته ***************** برادر بزرگوار در اين ليالی مبارک از دعای خير فراموشم نکنيد.