بسمه تعالی

سلام

ببخشید دیر شد. کامپیوتر خراب بود و...

واما ادامه رساله حقوق امام سجاد(ع):

۲۶.حق مولی :حق آن کس که نعمتی به تو داده آنست که خداوند آزادی و رفع مشکل تو را حجابی بین او و جهنم قرارداده است ....

۲۷.حق احسان کننده :این است که از او تشکر کنی احسانش را به زبان آوری و درباره او خوب سخن بگوئی خالصانه در خلوت برای او دعا کنی اگر چنین کنی شکر او را در پنهان و آشکار بجا آورده ای و اگر توانستی احسان او را جبران کن .

۲۸.حق موذن :بدان که موذن خدا را به یاد تو می آورد پس باید از او تشکر کنی .

۲۹.حق امام جماعت :آن است که بدانی وساطت بین تو و خدا و نمایندگی تو را در ورود به درگاه پروردگار به عهده گرفته است او از جانب تو سخن می گوید نه تو از ناحیه او.او برای تو دعا می کند نه تو برای او .او ترس ایستادن در پیشگاه خدا را بر عهده گرفته و آنرا از عهده تو برداشته و اگر در این رابطه کوتاهی شود از ناحیه او می باشد نه از ناحیه تو .اگر به طور کامل این وظیفه را انجام دهد تو با او شریک خواهی بود و او بیش از تو اجر نمی برد و بالاخره او است که جانش را سپر جان تو و نمازش را سپر نماز تو کرده است .لذا تو باید این همه محبت او را قدر بدانی واز او سپاسگذاری کنی .

۳۰.حق همنشین :آن است که با او نرم و مهربان باشی و بدون اجازه او از جای بر نخیزی لغزشها و اشتباهات او را فراموش کنی .خوبی های او را درنظر داشته باشی . 

التماس دعا

/ 55 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
س.م.ع

شامم سیه تر است زگیسوی سرکشت خورشید من برآی که وقت دمیدن است

مامانی هستی

سلام آمدم بازهم بگم سلام . الوعده وفا.... جهت آپديت جنابعالي . ياعلي

crulefox

به نام خداوندی که دانای مطلق است دیری است که دلدار پیامی نفرستاد ننوشت سلامی وکلامی نفرستاد صد نامه فرستادم و آن شاه سواران پیکی ندوانید و سلامی نفرستاد سلام سرانجام روز موعود فرا رسید و وقت آن شد که وبلاگ بنده در حضور نقادان سخن به زیر تیغ تیز نقد رود و در نگاه تیز بین منقدان ظاهر گردد مواردی که طبق ادعای نویسنده یا گفته نشده یا قصد گفتنش نبوده مواردی چون حجاب ،امنیت اجتماعی،ازدواج موقت،جمهوری اسلامی و... امید است جنابعالی با حضور خود محفل اندیشه ورزان را نورانی تر کرده و در جهت بهبود وب و ارتقاء معلومات بنده نظرات صاحبتان را ابراز فرمایید میعاد گاه:تهران خیابان سید جمال الدین اسد آبادی ( یوسف آباد) خ ۲۱ پارک شفق. فرهنگسرای دانشجو - سرای کتاب . یکشنبه از ساعت 17 الی 19 زنده باد وطن ،پاینده محمد

مامانی هستی (سایه صبور)

سلام به دوستان خوبم بدينوسيله خواستم به اطلاع دوستان برسانم كه اخيرا" به نام حقير در وبلاگهاي دوستانم پيامهايي مشاهده شده هم به صورت خصوصي (كه بعضي از دوستان لطف كرده و با شناختي كه از من داشته اند برايم ارسال نموده و مرا مطلع كرده اند ) هم عمومي كه مطلقا" آنها را تكذيب ميكنم . معمولا" پيامهاي خصوصي نميگذارم مگر ضرورت داشته باشد و همه نوع پيامگذاريم را ميدانيد.والسلام .

ماماني هستي (سايه صبور)

بنام حضرت دوست سالگرد رحلت رحمة للعالمین ، حضرت ختمی مرتبت ، رسول مکرّم اسلام (ص) و شهادت سبط اکبرش کریم اهل البیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و نیز شهادت ثامن الحجج آقا علی ابن موسی الرّضا (ع) را به وجود نازنین آقا و مولایمان حضرت حجة ابن الحسن القائم المنتظر و همه ی مسلمین و شیعیان جهان تسلیت عرض میکنم.

حاج علی

بسم الله الرحمن الرحیم یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبر اللیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال سلام سال نو مبارک انشا الله که در این سال نو تحول در احوال نسیم همه ما گردد و به احسن الحال تغییر یابد . سالی سراسر موفقیت و سلامتی توام با شادکامی را از درگاه خداوند مهربان و در سایه حضرت ولی عصر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف برایتان ارزومندم

مامانی هستی (سایه صبور)

سلام برادرم ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) را به شما و تمامی شیعیان جهان تبریک میگویم . روز مادر را هم به مادر گرامیتان که گلی چون شما را پروراند و همسر گرامیتان که گلهایتان را پرورش میدهد ، تبریک و تهنیت عرض میکنم. عمر باعزت را برایتان آرزو دارم .